Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Edukacja energetyczna dla najmłodszych
2010-11-16 13:15:24

    Zagadnienia związane z odnawialnymi  źródłami energii nie są tematem szeroko znanym czy łatwym, dlatego niezwykle ważna jest edukacja w tym zakresie. Dostarczanie wiedzy i informacji o OZE sprawia, że rośnie zainteresowanie wykorzystaniem źródeł ekoenergetycznych.  Warmińsko-Mazurska Agencja Energetyczna Sp. z  o.o. przygotowała  projekt edukacyjny dla dzieci na temat OZE, który otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

    Mimo, iż projekt skierowany był do szkół podstawowych, podjęto decyzje by pilotażowe zajęcia przeprowadzić również w grupie przedszkolnej, by słońce, woda, wiatr i biomasa były kojarzone jako źródła energii już przez dzieci w wieku 5-6 lat. W związku z tym 16 listopada 2010 r. w siedzibie WMAE Sp. z o.o. odbyła się lekcja pokazowa dla przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Olsztynie. Podczas gier i zabaw 20 dzieci poznało 4 nowe „dobre” źródła energii oraz w praktyce – za pomocą gadżetów i zestawów demonstracyjnych -  zobaczyło działanie energii słonecznej i wiatrowej.

    Były to pierwsze lecz nie ostatnie zajęcia z dziećmi, sukces jakim okazało się to spotkanie spowodował, iż WMAE myśli już o kolejnym projekcie edukacyjnym skierowanym wyłącznie do przedszkoli z naszego regionu.# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 17115
Odwiedziny ogółem: 1744712