Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Będzie 67 mln euro !!
2013-02-05 08:53:19

Będzie 67 mln euro na wparcie dla inwestycji w energooszczędność budynków użyteczności publicznej

W drugim kwartale Ministerstwo Środowiska zamierza ogłosić nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w energooszczędność budynków użyteczności publicznej. To efekt podpisanej 28 stycznia 2013 r. umowy w sprawie rozpoczęcia realizacji programu "Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii".
Podpisana w ubiegłym tygodniu umowa pomiędzy Ministerstwem Rozwoju Regionalnego a darczyńcami (Norwegią, Islandią i Liechtenstein), otwiera to drogę do zawarcia kolejnych porozumień pomiędzy MRR i Ministerstwem Środowiska, a następnie MŚ i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Stanowić one będą formalną podstawę umożliwiającą ogłoszenie otwartego naboru wniosków o dofinansowanie.

Na wsparcie finansowe projektów dotyczących budynków użyteczności publicznej przewidziane jest ponad 67 mln. Każde z tego typu przedsięwzięć może otrzymać dofinansowanie w wysokości od 170 tys. do 3 mln euro. Wielkość dofinansowanie będzie mogła sięgać maksymalnie 80 proc. kosztów kwalifikowanych.
O dofinansowanie mogą się ubiegać projekty termomodernizacyjne, modernizacji węzłów cieplnych oraz takie, w których przestarzałe źródeł ciepła będą zastępowane nowoczesnymi, energooszczędnymi i odnawialnymi źródłami ciepła lub energii elektrycznej.
 


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 21587
Odwiedziny ogółem: 1694776