Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Fotowoltaika w Polsce nie ma szans?
2013-02-01 08:39:20

Niestety wciąż nie jest pewne, jaki kształt ostatecznie przybiorą zmiany w Prawie budowlanym. - Ustawy składające się na "trójpak energetyczny" oraz ustawę wprowadzającą czeka jeszcze żmudna droga legislacyjna - wskazuje Paweł Białobok.

Dodaje, że wyjątkowo intensywne konsultacje społeczne doprowadziły do przedstawienia przez Ministerstwo Gospodarki aż czterech wersji projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii, dwóch wersji projektu ustawy Prawo gazowe i trzech wersji ustawy Prawo energetyczne. Dlatego trudno przewidzieć jaki ostatecznie kształt przybiorą regulacje dotyczące realizacji inwestycji w branży energetyki odnawialnej, w tym przedsięwzięć z zakresu fotowoltaiki.

- Czas pokaże, czy w Polsce nastąpi boom inwestycyjny na fotowoltaikę, który odnotowano w Czechach i Niemczech. U naszych zachodnich sąsiadów rozwój fotowoltaiki doprowadził do konieczności daleko posuniętej rozbudowy sieci dystrybucyjnych, co pociągnęło za sobą wielomiliardowe koszty. Jednak w świetle planowanych zmian w ustawodawstwie, które nie zapowiadają przełomu w fotowoltaice, raczej mało prawdopodobne abyśmy w Polsce mieli do czynienia z podobną sytuacją - podsumowuje Paweł Białobok.


Źródło: wnp.pl
Redakcja EkoNews,

foto: Łukasz Przybylski# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 21610
Odwiedziny ogółem: 1694799