Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Szkolenie ekologiczne na temat roli odnawialnych źródeł energii
2013-01-11 09:08:43

W dniach 8 – 10 stycznia 2013 r. pracownicy Warmińsko – Mazurskiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. przeprowadzili cykl szkoleń pn. „Szkolenie ekologiczne na temat roli odnawialnych źródeł energii” realizowanych przez Gminę Wyryki oraz Stowarzyszenie „Tradycja i Nowoczesność”.

Pierwszego dnia (8 stycznia) w Zespole Szkół w Wyrykach odbyły się szkolenia skierowane do nauczycieli Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów, których placówki potwierdziły chęć udziału w projekcie. W zajęciach przygotowanych przez pracowników WMAE Sp. z o.o. wzięło udział 21 pedagogów. Szkolenia miały na celu przygotowanie kadry nauczycieli do prowadzenia zajęć z zakresu odnawialnych źródeł energii w szkołach. Musimy bowiem pamiętać, że zmiana świadomości i postaw społecznych jest możliwa tylko dzięki odpowiedniej edukacji już od najmłodszych lat.

W kolejnych dniach (9,10 stycznia) odbyły się szkolenia dla uczniów Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów w Wyrykach oraz Kaplonosach wybranych do udziału w projekcie. Łącznie w ciągu dwóch dni w zajęciach udział wzięło około 190 uczniów. Pracownicy Agencji opowiedzieli o odnawialnych źródłach energii, o słońcu, wietrze, wodzie oraz biomasie. Dzięki zabawkom solarnym młodzież miała okazję zobaczyć w jaki sposób możemy wykorzystać energię słoneczną np. do wytworzenia prądu elektrycznego i podgrzania wody w mieszkaniach. Poznała substraty jakie są wykorzystywane w biogazowniach oraz rodzaje biomasy, która jest w stanie zastąpić węgiel (słoma, zrębki, trociny). Na końcu omówiona została energia wiatru oraz energia wody.

Szkolenia tego typu mają przede wszystkim na celu przekonać wszystkich, że energetyka odnawialna jest świetną alternatywą dla tej konwencjonalnej, ponieważ pozwala pogodzić rozwój cywilizacyjny z ochroną środowiska naturalnego.# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 2420
Odwiedziny ogółem: 1705031