Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Energetyki
2012-12-18 08:03:16

W dniu 13.12.2012 r. odbyło się Posiedzenie Zespołu ds. Energetyki, w którym uczestniczył również Prezes Zarządu Warmińsko – Mazurskiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o., Andrzej Koniecko, reprezentując jednocześnie Stowarzyszenie Polska Grupa Agencji Energetycznych.

Posiedzenie odbyło się pod przewodnictwem Pana Posła Andrzeja Czerwińskiego.

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie stanowiska Polskiej Rady Koordynacyjnej Odnawialnych Źródeł Energii do projektu ustawy o OZE.

Na spotkaniu obecni byli m.in. Posłowie: Andrzej Czerwiński, Krystyna Ozga, Jacek Najder oraz Mirosława Nykiel.

W dyskusji zwrócono uwagę na konieczność rozwoju rozproszonych źródeł odnawialnych nie tylko w kontekście osiągania indykatywnych celów, ale przede wszystkim w celu pobudzenia zastałej technologicznie gospodarki w trosce o budowanie miksu energetycznego pozwalającego na bezpieczeństwo energetycznego, przy czym bezpieczeństwo energetyczne prezentowano zarówno w ujęciu krajowym jak i regionalnym.

Podczas tego spotkania Prezes WMAE Sp. z o.o. opowiedział się m.in. za szybkim uchwaleniem ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz przeciw współspalaniu biomasy rolniczej w dużych elektrowniach.

Dużo uwagi poświęcono faktom i mitom o energetyce odnawialnej. Przedstawiono rzeczywiste koszty rozwoju OZE w Polsce oraz proces kształtowania cen za energię elektryczną detaliczną oraz sposób w jaki spółki obrotu energią usprawiedliwiają swoją politykę cenową w oparciu o rozwój OZE. Dywagowano także jak wpływa “merit order” i zwiększający się rozwój odnawialnych źródeł energii na zmniejszenie cen energii elektrycznej na rynku hurtowym.# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 3077
Odwiedziny ogółem: 1705688