Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Polska Grupa Agencji Energetycznych /PGAE/ na Konwencie Marszałków RP
2012-11-30 09:46:11

W dniu 27 listopada br. prezes WAZE Józef Lewandowski w imieniu Polskiej Grupy Agencji Energetycznych oraz prezes WMAE Andrzej Koniecko uczestniczyli w Konwencie Marszałków Województw RP odbywającym się w Gorzowie Wielkopolskim. W drugim dniu spotkania, na zaproszenie gospodarza Konwentu Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak, nasi reprezentanci przedstawili założenia oraz uzasadnili potrzebę podjęcia przez Konwent „Stanowiska w sprawie krajowego projektu systemowego, dotyczącego zarządzania, wdrażania i monitorowania rozwoju odnawialnych źródeł energii i wzrostu efektywności energetycznej w regionach z udziałem regionalnych agencji energetycznych powołanych przez samorząd”. Prezentację pod nazwą System Zarządzania i Monitorowania Rozwoju OZE i EE w Polsce, Regionalne agencje energetyczne - krajowy instrument wsparcia polityki energetycznej regionów zaprezentował Józef Lewandowski.

Marszałkowie Województw wyrazili zgodę na przyjęcie Stanowiska i wystąpienie do trzech resortów – Rozwoju Regionalnego, Gospodarki i Środowiska w sprawie wsparcia projektem systemowym dotychczasowych działań Marszałków przy realizacji polityki energetycznej w regionach w następnej perspektywie finansowej UE 2014-2020. Z dużym zainteresowaniem przyjęto propozycję zarządu Polskiej Grupy Agencji Energetycznych dotyczącą zorganizowania w Polsce Europejskiego Szczytu Energetycznego Regionów Unii Europejskiej. Józef Lewandowski przedstawił w tym miejscu możliwość organizacji takiego wydarzenia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które posiadają już doświadczenie zdobyte w czasie Szczytu Klimatycznego COP 14.

W tym punkcie obrad głos zabrał także Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Słoma, który podkreślił zaangażowanie regionu w sprawy energii i konieczność systemowego działania w dziedzinie energetyki i współpracy administracji rządowej z samorządami.# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 18180
Odwiedziny ogółem: 1745770