Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
„Uniwersytet OZE”
2012-10-30 13:17:13

W dniach 23 – 25 października 2012 r. pracownicy Warmińsko – Mazurskiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. przeprowadzili cykl szkoleń w ramach projektu „Uniwersytet OZE” realizowanego przez Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, projekt dofinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Pierwszego dnia (23 października) w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbyły się szkolenia skierowane do nauczycieli Gimnazjów oraz Szkół Ponadgimnazjalnych, których placówki potwierdziły chęć udziału w projekcie. W zajęciach przygotowanych przez pracowników WMAE Sp. z o.o. wzięło udział 16 pedagogów. Szkolenia miały na celu przygotowanie kadry nauczycieli do prowadzenia zajęć z zakresu odnawialnych źródeł energii w szkołach. Musimy bowiem pamiętać, że zmiana świadomości i postaw społecznych jest możliwa tylko dzięki odpowiedniej edukacji już od najmłodszych lat.

W kolejnych dniach (24, 25 października) odbyły się szkolenia dla uczniów Gimnazjów oraz Szkół Ponadgimnazjalnych w Ełku wybranych do udziału w projekcie. Łącznie w ciągu dwóch dni w zajęciach udział wzięło około 180 uczniów. Pracownicy Agencji opowiedzieli o odnawialnych źródłach energii, o słońcu, wietrze, wodzie oraz biomasie. Dzięki zabawkom solarnym młodzież miała okazję zobaczyć w jaki sposób możemy wykorzystać energię słoneczną np. do wytworzenia prądu elektrycznego i podgrzania wody w mieszkaniach. Poznała substraty jakie są wykorzystywane w biogazowniach oraz rodzaje biomasy, która jest w stanie zastąpić węgiel (słoma, zrębki, trociny). Na końcu omówiona została energia wiatru oraz energia wody.

Szkolenia tego typu mają przede wszystkim na celu przekonać wszystkich, że energetyka odnawialna jest świetną alternatywą dla tej konwencjonalnej, ponieważ pozwala pogodzić rozwój cywilizacyjny z ochroną środowiska naturalnego.

 
 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 18581
Odwiedziny ogółem: 1746168