Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
X Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki, Europejska Noc Naukowców
2012-09-25 13:41:13

  W dniu 27.09.2012 pracownicy Warmińsko - Mazurskiej Agencji Energetycznej przeprowadzą warsztaty pod hasłem "Zielone lekcje". Zajęcia odbędą się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Olsztynie w ramach X Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.  

Zasoby węgla czy roby naftowej są ograniczone, eksperci twierdza ze wystarczy ich na ok. 50-100 lat, a co będzie później? Jesteśmy zmuszeni do poszukiwania nowych sposobów produkcji energii elektrycznej. Czy odnawialne źródła energii są dla nas szansą? Czy faktycznie woda, słońce i wiatr rozwiążą nasze problemy z dostawami prądu w przyszłości? Na zajęciach odpowiemy na pytania jak to jest, że z wiatru mamy prąd w gniazdku? Jak to możliwe, że promienie słoneczne odbite od specjalnej płytki zasilają nasze telefony i mp3? Opowiemy też o tym, że słoma czy drewno mogą ogrzać tak, jak węgiel a obornik i gnojowica to nieodkryte a doskonałe źródła energii.

Zajęcia edukacyjne prowadzone przez WMAE SP. z o.o. w obszarze ochrony środowiska, podejmują szczegółowo kwestie efektywności energetycznej, konieczności i sposobu oszczędzania energii oraz możliwości jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Zajęcia te mają na celu uświadomienie młodym ludziom, jak ważna jest ochrona środowiska w kontekście pozyskiwania energii, jakie zagrożenia wiążą się z wytwarzaniem energii z tradycyjnych źródeł. Ponadto ważnym aspektem będzie poszczenie wiedzy dzieci na temat  ekologicznych źródeł energii, ich rodzajów, sposobów funkcjonowania. Trzecim celem prowadzonych zajęć będzie przekazanie uczniom podstawowych zasad oszczędzania energii we własnym domu i w szkole, a tym samym nauka prawidłowych nawyków związanych z oszczędzaniem energii we własnym otoczeniu. Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem demonstracyjnych urządzeń i przedmiotów przedstawiających w sposób obrazowy działanie słońca i wiatru jako źródeł energii. 

 Czytaj więcej 
   

Natomiast 28.09.2012 w ramach Europejskiej Nocy Naukowców pracownicy WMAE Sp. z o.o. przygotowali pokazy z wykorzystaniem demonstracyjnych urządzeń i przedmiotów przedstawiających w sposób obrazowy działanie słońca i wiatru jako źródeł energii. Pokazy odbędą się w Bibliotece Uniwersyteckiej, ul. Oczapowskiego 12B, III piętro hol, w godzinach od 17.30 do 19.30.17.30  

 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 4463
Odwiedziny ogółem: 1707073