Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Wizyta studyjna w Szwecji
2012-09-24 14:14:26

 

W dniach 16-21 września 2012  przedstawiciele regionalnych agencji energetycznych, w tym również WMAE Sp. z o.o. oraz samorządów lokalnych i organizacji lokalnych wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Szwecji. Wizyta studyjna została  zrealizowana dzięki współpracy Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią Sp. z o.o.  z Energikontoret Skane – Szwedzką Agencją Energetyczną w regionie Skane. Partnerami przy organizacji przedsięwzięcia byli także Szwedzko-Polska Platforma Zrównoważonej Energetyki oraz ambasada Szwedzka w Polsce.

Celem wyjazdu było przede wszystkim zapoznanie się z modelem i szwedzką polityką zwiększenia efektywności energetycznej, zwłaszcza w dziedzinie budynków energooszczędnych oraz zwiększenia udziału źródeł odnawialnych w produkcji energii, jak również wizyta w gminach, które w sposób kompleksowy rozwiązują problemy unieszkodliwiania bioodpadów.

Program wyjazdu obejmował:
 

17 września – wizyta w Skåne Energy Agency;

18 września – udział w  konferencji Covenant capaCITY, Planowanie Energetyczne – to proste!;

19 września – Biogas i projekt klimatyczny w Kristianstad, Malmberg Water, Bioagro Energy;

20 września – wizyta w Lunds Energi – prezentacja projektu dot. magazynowania energii i planów związanych z lokalnym systemem grzewczym, prezentacja szwedzkiego systemu zarządzania odpadami  w SYSAV.

 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 23438
Odwiedziny ogółem: 1696616