Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
„Wiatrobus” już w drodze
2012-07-04 09:17:01

 

2 lipca bieżącego roku ze Szczecina wyruszył „Wiatrobus”, który będzie promował energetykę wiatrową. Miejscem docelowym jest Przystanek Woodstock. Wyprawa młodych ekologów odbywa się w ramach akcji promocyjnej „Lato z Wiatrakami”.

Kolorowy mikrobus wyruszył w Polskę z dziedzińca Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Na linii startu nie zabrakło marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz prezesa Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej Krzysztofa Prasałka.

Szczecin, z którego wyruszył „Wiatrobus” nie był wybrany przypadkowo. Województwo zachodniopomorskie jest nie tylko liderem w produkcji energii wiatru, ale też w tym regionie powstało najwięcej nowych miejsc pracy w tej branży.

„Wiatrobus", z ekipą młodych wolontariuszy będzie odwiedzał turystyczne miasta na wybrzeżu. Trasa prowadzi też na Warmię i Mazury, gdzie trwa społeczna debata nad przyszłością i zasadami budowy farm w tym cennym krajobrazowo regionie. Wolontariusze PSEW będą między innymi organizować happeningi na polskich plażach, w tym konkursy plastyczne, rzeźbiarskie i pokazy latawcowe.

W Olsztynie „Wiatrobus” ma się pojawić 26 lipca, trasa jego przejazdu może ulegać drobnym zmianom, więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.wiatrobus.pl

            Wiatrobus" kończy swój rajd na Przystanku Woodstock, gdzie planowana jest „przymiarka" do próby bicia rekordu Guinnessa w tej „dyscyplinie". „Największa ilość jednocześnie wypuszczonych latawców" to wspólna inicjatywa WOŚP, Allegro, Fundacji All For Planet i Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Allegro na Przystanku Woodstock tradycyjnie organizuje bicie rekordu w „eko-dyscyplinach".

Zapraszamy do udziału w akcji !!!

  

 

Źródło: www.wiatrobus.pl# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 4443
Odwiedziny ogółem: 1707053