Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Spotkanie Klastra w dniach 17-18.05.2012 r. w Hotelu „Gościniec Molo” w Mrągowie
2012-05-18 19:11:03

      W dniach 17-18.05.2012 r. odbyło się spotkanie Klastra w Mrągowie. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją Pana Konrada Nowaka, Prezesa Zarządu MPEC Olsztyn tematem: „Kompleksowa telemetria systemu ciepłowniczego w oparciu o gsm; Model biznesowy małego układu kogeneracyjnego w oparciu o biomasę z udziałem zewnętrznego źródła finansowania i zarządzania”.

      Później zaprezentował się Pan Marcin Łęczyński – menedżer odpowiedzialny za rynek polski w firmie MITTEL - partner MPEC Olsztyn: „TSC - kompleksowa metoda mufowania rur preizolowanych z pokazem wykonania; Systemy diagnostyki zawilgoceń i sprawności sieci preizolowanej Stateview i Pipeguard w oparciu o układy alarmowe”.

     Kolejnymi punktami szkolenia była prelekcja Pana mgr inż. Pawła Kucharczyka, pracownika Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej na temat aktualnego stanu prawnego w zakresie wspierania energii elektrycznej z OZE i z wysokosprawnej kogeneracji oraz biogazu, jak również zaprezentowana została Ustawa o efektywności energetycznej oraz zagadnienia związane z małymi źródłami OZE zintegrowanymi z budynkami.

     W kolejnym dniu odbyła się prezentacja wyników projektów badawczych /zadań/ nr 8 i 9 przez zespół badawczy UWM w Olsztynie oraz zespół PWSIiP w Łomży.

      Następnie Pan Mariusz Chojnacki zaprezentował system rur  LOGSTOR.

     Na koniec został zaprezentowany temat: „ Paliwa dla ciepłownictwa” przez Pana Jacka Szczygła oraz Pana Edmunda Kuny z Uczelnianego Centrum Badawczego w Warszawie. # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 40
Odwiedziny ogółem: 1702652