Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
"Uniwersytet OZE" w Ełku
2012-05-28 09:44:45

W dniach 22 – 24 maja 2012 r. pracownicy Warmińsko – Mazurskiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. przeprowadzili cykl szkoleń w ramach projektu „Uniwersytet OZE”  realizowanego przez Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, projekt dofinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

            Pierwszego dnia (22 maja) w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbyły się szkolenia skierowane do nauczycieli Szkół Podstawowych oraz opiekunów Przedszkoli, których placówki potwierdziły chęć udziału w projekcie. W zajęciach przygotowanych przez pracowników WMAE Sp. z o.o. wzięło udział 20 pedagogów. Szkolenia miały na celu przygotowanie kadry nauczycieli do prowadzenia zajęć z zakresu odnawialnych źródeł energii w szkołach oraz przedszkolach. Musimy bowiem pamiętać, że zmiana świadomości i postaw społecznych jest możliwa tylko dzięki odpowiedniej edukacji już od najmłodszych lat.

            W kolejnych dniach (23, 24 maja) odbyły się szkolenia dla uczniów Szkół Podstawowych oraz Przedszkoli w Ełku wybranych do udziału w projekcie. Łącznie w ciągu dwóch dni w zajęciach udział wzięło 90 przedszkolaków oraz 90 uczniów Szkół Podstawowych.Pracownicy Agencji opowiedzieli o odnawialnych źródłach energii, o słońcu, wietrze, wodzie oraz biomasie. Dzięki zabawkom solarnym dzieci miały okazję zobaczyć w jaki sposób możemy wykorzystać energię słoneczną np. do wytworzenia prądu elektrycznego i podgrzania wody w mieszkaniach. Poznały substraty jakie są wykorzystywane w biogazowniach oraz rodzaje biomasy, która jest w stanie zastąpić węgiel (słoma, zrębki, trociny). Na końcu omówiona została energia wiatru oraz energia wody.

            Szkolenia tego typu mają przede wszystkim na celu przekonać wszystkich, że energetyka odnawialna jest świetną alternatywą dla tej konwencjonalnej, ponieważ pozwala pogodzić rozwój cywilizacyjny z ochroną środowiska naturalnego.# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 96
Odwiedziny ogółem: 1702708