Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
PromoBio
2012-05-21 12:08:49

     17 maja 2012 r. z inicjatywy Krajowej Agencji Poszanowania Energii oraz Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. odbyły się warsztaty poświęcone promocji regionalnych inicjatyw bioenergetycznych. Było to pierwsze spotkanie partnerów w ramach realizacji projektu PromoBio. Warsztaty odbyły się w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

     Projekt PromoBio realizowany jest w ramach Programu Inteligentna Energia – Europa. Celem PromoBio jest promocja energetycznego wykorzystania biomasy oraz wsparcie opracowania i wdrożenia lokalnych/regionalnych programów bioenergetycznych (z uwzględnieniem biomasy z lasu) w trzech krajach europejskich: Polsce, na Węgrzech i Słowacji. Koordynatorem projektu po stronie Polskiej jest właśnie KAPE, która w ramach współpracy z regionem warmińsko-mazurskim do pomocy przy projekcie zaangażowała również WMAE Sp. z o.o.

     Z Warmii i Mazur do projektu przystąpiły się dwa samorządy powiatowe: Starostwo Powiatowe w Olsztynie oraz Starostwo Powiatowe w Ostródzie. Podczas czwartkowego seminarium przedstawiciele obu tych urzędów spotkali się z gośćmi z Finlandii, którzy biorą udział w projekcie jako Ci, z których doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk w zakresie bioenergii powinniśmy korzystać. Wspólnie debatowano na temat potencjału biomasy energetycznej oraz możliwościach jej wykorzystania. „Burza mózgów”, jaką odbyto podczas warsztatów była tylko wstępem do dalszej współpracy przy tworzeniu lokalnych programów (planów) w zakresie  bioenergetyki. W dyskusji wzięli udział również eksperci, przedstawiciele Nadleśnictwa w Olsztynie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Dokładny program warsztatów zamieszczono poniżej. Więcej o samych projekcie na stronie: http://www.kape.gov.pl/new/proj_promobio.phtml.# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 112
Odwiedziny ogółem: 1702724