Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Renault TWIZY– podłącz się do pozytywnej energii
2012-04-11 14:00:19

Bezpieczne i komfortowe, zabawne i śmiałe, otwarte i tryskające energią dwumiejscowe Renault Twizy daje początek nowej epoce pojazdów elektrycznych o rewolucyjnej stylistyce. Ten prowokacyjny, ultramobilny środek indywidualnego transportu wprowadza powiew ekstrawagancji do świata motoryzacji. Wszystkie duże miasta są zatłoczone: Twizy jest tym środkiem transportu, który jest w stani temu zaradzić. Podobnie jak Twingo i Espace w czasach swojego debiutu, również Twizy wyprzedza potrzeby użytkowników. Twizy, reprezentujące nową koncepcję pojazdu, pozostaje w zgodzie z najlepszymi tradycjami Renault w zakresie innowacyjnych rozwiązań.


fot. Renault

Twizy, od początku projektowane jako w 100% elektryczny indywidualny środek transportu miejskiego, nie ma swojego odpowiednika na rynku. Model ten, zaprezentowany po raz pierwszy na Salonie Samochodowym we Frankfurcie w 2009 roku jako awangardowy pojazd koncepcyjny, trafił w marcu do sieci sprzedaży Renault we Francji. Skierowane zarówno do mężczyzn jak i kobiet, do osób młodych i do firm, Twizy nie ma swojej ściśle określonej grupy docelowej oprócz tych, którzy poszukują pojazdu nietypowego, dostarczającego silnych wrażeń, oszczędnego i przyjaznego dla środowiska.


fot. Renault

Można poruszać się bez hałasu i robić przy tym sporo szumu! Twizy stanowi niespotykane dotąd rozwiązanie w zakresie indywidualnego transportu miejskiego dla 1 lub 2 osób. Dzięki swej ultrakompaktowej budowie (2,34 m długości i 1,24 m szerokości) oraz bardzo nisko umieszczonemu środkowi ciężkości, Twizy potrafi bez trudu przemykać się po mieście i zaparkować dosłownie wszędzie. Pojazd ten przyspiesza od 0 do 45km/godz. w zaledwie 6 sekund (czyli tyle, ile skuter o pojemności 125 cm 3 na dystansie 50 m). Twizy to rewelacyjnie skuteczny czterokołowiec! Przy standardowych przejazdach po mieście pozwala zaoszczędzić do 25% czasu łącznie z parkowaniem, nie spalając przy tym ani kropli benzyny. Dzięki panoramicznemu polu widzenia, cienkim słupkom przedniej szyby, otwartej konstrukcji nadwozia, wynoszącemu zaledwie 3,4 m promieniowi skrętu i wspomaganiu parkowania wszelkie manewry stają się dziecinnie proste.


fot. Renault


W Renault nie ma miejsca na powtórki. Kto inny jak nie dział samochodów sportowych Renault mógł zająć się tym projektem, stanowiącym kwintesencję nowoczesnych technologii? Od stanowisk testowych Renault Sport F1 w Viry-Chatillon po biura projektowe Renault Sport Technologies w Les Ulis, wszystkie działy sportowe Renault połączyły swe wysiłki, aby opracować ten niezwykle cichy, najnowszy pojazd marki. Już od pierwszych szkiców model ten był zaplanowany jako ultranowoczesny pojazd dla dwóch osób (TWIN), intuicyjny i prosty w użyciu (EASY). Twizy nabierało stopniowo kształtów w historycznej kolebce sportowych projektów marki Renault. Od zdefiniowania konstrukcji podwozia i właściwości jezdnych przez zespół Renault Sport Technologies po fazę dopracowywania szczegółów i kontroli niezawodności na stanowiskach testowych służących do badania silników Formuły 1, Twizy zawsze pozostawało w najlepszych rękach.
Oprócz swych ukrytych pod nietypowymi kształtami zalet, ta kwintesencja zaawansowanych technologii jest również wyposażona w godne marki Renault systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego. Zaskakująco dynamiczne dzięki elektrycznemu silnikowi przyspieszenia (13 kW, 57 Nm) Twizy oferuje nieznane dotąd wrażenia z jazdy dzięki swej „piórkowej” wadze (450 kg z akumulatorami) i stanowi unikalną koncepcję wzbudzającą sympatię otoczenia.


Redakcja Ekonews, fot. Renault  # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 4446
Odwiedziny ogółem: 1707056