Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Regionalna Konferencja
2012-03-23 13:55:48

      Jednym z aktów prawnych regulujących kwestię polityki energetycznej Polski jest Ustawa o efektywności energetycznej z dnia 15 kwietnia 2011 r. Nie jest to dokument łatwy do interpretacji a jednocześnie bardzo ważny.  Dlatego też, Warmińsko-Mazurska Agencja Energetyczna Sp. z o.o. we współpracy z Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz Starostwem Powiatowym w Ostródzie zorganizowała regionalną konferencję pn. „Zrównoważona polityka energetyczna na szczeblu lokalnym – nowe wyzwania”.

      Konferencja odbyła się 22 marca 2012 r. na Zamku w Ostródzie. Gospodarzem spotkania był Pan Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk, który wspólnie z dr inż. Arkadiuszem Węglarzem dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w KAPE, przywitali zaproszonych gości. Konferencja skierowana była do samorządów i przedsiębiorców z 5 powiatów: ostródzkiego, nidzickiego, iławskiego, nowomiejskiego i działdowskiego.

      Seminarium podzielono na 2 części, do przerwy kawowej odbył się panel wspólny, podczas którego uczestnicy zapoznali się z rozwiązaniami prawnymi w zakresie zrównoważonej polityki energetycznej oraz z systemem białych certyfikatów. Po przerwie konferencja kontynuowana była w dwóch panelach: oddzielnie dla przedsiębiorców i dla przedstawicieli jednostek samorządów terytorialnych. Podczas drugiej części (z uwzględnieniem specyfiki każdej grupy) przedstawione zostały m.in. obowiązki wynikające z Ustawy o efektywności energetycznej, zielone zamówienia publiczne, planowanie energetyczne oraz finansowanie działań służących poprawie efektywności energetycznej. Wszystkie wykłady zostały przygotowane i przeprowadzone przez ekspertów z KAPE. Moderatorem konferencji był Prezes WMAE Sp. z o.o. Pan Andrzej Koniecko.

      W spotkaniu udział wzięło ok. 80 osób, w tym również uczniowie z klasy Technikum Energetycznego wraz z dyrektorem placówki i nauczycielem z Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie. Szczegółowy program konferencji oraz fotorelację zamieszczono poniżej.

 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 18593
Odwiedziny ogółem: 1746180