Mapa strony
Ciekawe linki
Wyjazd studyjny do Dolnej Saksonii
2011-03-14 11:51:05

W dniach 6 -11 marca 2011 odbyła sie wizyta studyjna do Dolnej Saksonii. Do wyjazdu doszło w drodze nawiązanej współpracy między Powiatem Emsland, Centrum Kompetencyjnym3N oraz Warmińsko-Mazurską Agencją Energetyczną SP zo.o. Wyjazd został zorganizowany na zlecenie i sfinansowany przez Klaster „Razem Cieplej”.

Podczas wyjazdu zwiedzano Centrum Klimatyczne 3N w Werlte, a następnie grupa została powitana przez burmistrza miasta Werlte. Kolejnego dnia odbyły się prezentacje i dyskusje w Centrum Klimatycznym 3N oraz spotkanie z przedstawicielami sektora cieplnego.

W kolejnych dniach uczestnicy mieli szansę zwiedzać instalacje do produkcji biogazu (w Werlte)  oraz biogazownię rolniczą, jak również stację centralnego ogrzewania Vrees. 
W środę zgodnie z programem zwiedzano  park wiatrowy w  Aschendorf, a następnie system ciepłowniczy w powiecie Lathan. Ostatnim punktem merytorycznym tego dnia była elektrociepłownia na biomasę Papenburg (20 elektro MW. 70 MW ciepła.)

Ostatniego dnia wyjazdu zobaczono instalację zgazowywania drewna (wielka zgrzewarka) oraz miejską instalację fermentacji suchej odpadów komunalnych w pobliżu Vechta.

W wyjeździe udział wzięło łącznie 25 osób,  w tym 20 przedstawicieli przedsiębiorstw ciepłowniczych i inny członków Klastra ”Razem Cieplej”, 2 pracowników WMAE SP. z o.o., 2 kierowców i 1 osoba z WMZDZ.# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 16598
Odwiedziny ogółem: 1744198