Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
KONFERENCJA - finansowanie projektów
2012-03-16 08:50:08

      W minioną środę tj. 14marca 2012 r. w Olsztynie odbyła się konferencja poświęcona źródłom finansowania projektów z zakresu ochrony środowiska, efektywności energetycznej i odnawialne źródła energii.

Inicjatorem seminarium było Biuro Regionalne Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli, które wspólnie z Samorządem Województwa i Warmińsko-Mazurską Agencją Energetyczną Sp. z o.o. przygotowało to spotkanie. Konferencja, dzięki gościnności Starosty Olsztyńskiego Pana Mirosława Pampucha  odbyła się w siedzibie Starostwa. Przybyłych gości powitał Wicemarszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego Pan Jarosław Słoma. Moderatorem spotkania był Prezes WAME Sp. z o.o. Pan Andrzej Koniecko, który wprowadził słuchaczy w temat seminarium i przestawił kierunki rozwoju polityki energetycznej UE do 2050r.

      Projekty środowiskowe, a szczególnie te dotyczące zielonej energii cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak ze względu na skale kosztów, do ich realizacji potrzebne są dofinansowania. Zaproszeni prelegenci przedstawili możliwości, jakie w obecnej perspektywie finansowej 2007-2013 są jeszcze dostępne. Na konferencji zaprezentowano duże europejskie programy typu: Life+, IEE czy 7 Program Ramowy oraz środki dostępne lokalnie z RPO WiM lub WFOŚiGW w Olsztynie. Podczas spotkania zainteresowani mogli również dowiedzieć się tego, co w obszarze dotacji na OZE i EE przyniesie nowa perspektywa finansowa.

      Oprócz ofert dofinansowania ze środków publicznych, uczestnicy spotkania wysłuchali prezentacji Banku Ochrony Środowiska, który na zasadach komercyjnych, ale jednak uprzywilejowanych, również wspiera zielone inwestycje.

      W seminarium udział wzięło ok. 70 osób  - przedstawicieli samorządów lokalnych, biznesu i nauki. Program oraz wszystkie prezentacje, jak również galeria zdjęć z konferencji dostępne są na stronie.

 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 13251
Odwiedziny ogółem: 1740856